Telefon
WhatsApp
İnstagram

Bina Güvenliğinizi Nasıl Artırırsınız?

Bina Güvenliğinizi Nasıl Artırırsınız?

Bina Güvenliğinizi Nasıl Artırırsınız?

Bina Güvenliğinizi Nasıl Artırırsınız?
Kimsenin kapısını kilitleme ihtiyacını duymadığı, çocukların sokaklarda güven içinde oynadığı günler ne yazık ki eskilerde kaldı. Artık özellikle büyük şehirlerde yaşayanların, yaşadıkları ortamlarda güvenlik önlemleri almaları gerekiyor. Bu ortamların başında da apartmanlar geliyor. Bu yazımızda apartman güvenliğini artırmak için yapabilecekleriniz ve görüntülü diyafon gibi güvenlik donanımları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.
 
Apartmanınızda Kimlerin Yaşadığını Bilin
Özellikle büyük kentlerdeki apartmanların en büyük sorunlarından biri komşuların birbirlerini tanımaması. Bu durum sadece sosyal bir sorun değil, aynı zamanda bir güvenlik sorunu. Apartmanınızda yaşayanların birbirlerini tanımaları apartmana yabancıların girişini engelleyebilir. Birbirini tanıyan komşular apartmandaki yabancıları daha kolay bir şekilde tespit ederler. Bu sayede kötü niyetli kişiler harekete geçmeden yapacaklarından vazgeçerler.
 
Apartmanınızın Çevresini Aydınlatın
Karanlık hırsızların dostudur. Bu yüzden apartmanınızın etrafının gece boyunca aydınlık kaldığından emin olun. Bunun için harekete duyarlı sensörlere sahip olan aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem elektrik tasarrufu yaparsınız hem de sürpriz etkisiyle hırsızların uzaklaşmasını sağlarsınız.
 
Apartmana Sadece Ön Kapıdan Girilmeyeceğini Unutmayın
Hırsızların her zaman sınırlarını zorladıklarını, bu yüzden apartmanlara sadece ön kapıdan girmediklerini unutmayın. Bu yüzden güvenlik önlemlerinizi sadece ön kapıda değil, apartmana girilebilecek tüm açıklıklarda yoğunlaştırın. Bodrum katı ve kazan dairesi gibi noktaların girişlerini güçlü bir şekilde kilitleyin. Giriş katı ve birinci katta oturan apartman sakinlerinin pencereleri için önlem almalarını sağlayın.
 
Kapı Kilitlerinizi İyileştirin
Hırsızları caydırmak için alabileceğiniz en bilindik önlemlerden biri de bina girişlerindeki kapı kilitlerini iyileştirmek. Daha karmaşık kilit sistemleri kullanarak kötü niyetli kişilerin binanıza girmelerini zorlaştırabilir ve hatta engelleyebilirsiniz.
 
Bina İçi ve Çevresine Güvenlik Kameraları Yerleştirin
Güvenlik kameraları tek başlarına hırsızlığı engelleyemez. Ancak güvenlik kameraları kötü niyetli kişiler için oldukça caydırıcıdır. Binanızın içine ve çevresine yerleştireceğiniz güvenlik kameralarıyla hırsızları binanızdan uzak tutmayı başarabilirsiniz. Apartmanınızda yaşanabilecek tatsız durumlarda da güvenlik kamerası kayıtlarını kullanarak anlaşmazlıkları çözebilir ve güvenlik güçlerine yardımcı olabilirsiniz.
 
Apartman Görevlisi Bina Güvenliğinizi Artırır
Büyük kentlerdeki çoğu apartmanda apartman görevlileri bulunuyor. Ancak binanızda bir apartman görevlisi yoksa bir apartman görevlisi alarak bina güvenliğinizi artırabilirsiniz. Bina görevlisinin apartmanınızı ve apartman içindeki yakından tanıdığına emin olun. Apartman görevlinizin günde birkaç kez binanızda kontroller yaparak ortamı denetlemesini sağlayın.
 
Sesli Diyafon Sistemleri Yerine Görüntülü Diyafon Sistemlerini Tercih Edin
Özellikle çok daireli apartmanlara her gün onlarca kişi girip çıkıyor. Sayı bu kadar fazla olunca da bu kişilerin takibini yapmak oldukça güç hale geliyor. Apartman sakinlerinin bu denetimi kendi kendilerine yapabilmeleri için bir diyafon sistemine sahip olmaları önemli. Bunun için çoğu apartmanda sesli diyafon sistemleri bulunuyor. Ancak kapımızı çalan herkesin sesini tanıyamadığımız için bu sistemlerin sağladıkları güvenlik oldukça sınırlı. Maksimum apartman girişi güvenliği için görüntülü diyafon sistemine sahip olmalısınız. Görüntülü diyafon sistemi sayesinde kapınızda kim olduğunu gerçekten görebilir ve bu sayede kapınızı güvenle açabilirsiniz.
 
Commax Görüntülü Diyafon
Kastamonu Güvenlik olarak apartman güvenliğinizi sağlamanız için yanındayız. Bunun için size bina girişi güvenliğinizi maksimum seviyeye getiren Commax Görüntülü Diyafon sistemini sunuyoruz. Commax Görüntülü Diyafon sistemi sayesinde kapınızdaki misafirleri görerek içeri alabilir, sistemin kartlı geçiş özelliği sayesinde de anahtarsız bir şekilde binanıza girebilirsiniz.