Telefon
WhatsApp
İnstagram

Kastamonu Yangın Alarm Sistemleri

  • Anasayfa
  • Kastamonu Yangın Alarm Sistemleri

Kastamonu Yangın Alarm Sistemleri

Günümüzde kütüphaneler, siteler, tatil köyleri, alışveriş merkezleri ve Okul Yangın Alarm Sistemi güvenlik önlemleri açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Yangın Alarmı sayesinde bina en baştan fark edilir ve bina hızlı bir şekilde tahliye edilir. İtfaiye ile entegre olan Yangın Alarm Sistemleri sayesinde can ve mal kayıplarını artırmadan söndürme çalışmaları başlatılabilmektedir. Dedektör, sensör, alarm butonu ve kontrol paneli gibi parçalardan oluşan Yangın Alarm Sistemi farklı tiplerde kullanıcılara sunulmaktadır.

 

Yangın Alarm Sistemleri Nedir?

Yangın Alarm Sistemi, ısı dedektörü, duman dedektörü, yangın alarm butonu ve alev dedektörü gibi elemanlar sayesinde olası bir yangının algılanmasını sağlar. Bölge bazında kurulu yangın dedektörleri ile kontrol paneline rapor gönderilir. Yangının başladığı nokta kontrol panelinde görülmekte ve ilk söndürme çalışmasının doğru noktaya yapılması sağlanmaktadır.

Yangın Alarm Seti ile olası bir yangın durumunda yangının büyümesine neden olabilecek elektrik ve doğalgaz gibi üniteler devre dışı bırakılır. Binaya yerleştirilen sirenlerin sesi ile içerideki kişiler uyarılır ve alarm durumuna geçilir. Bu teknolojik sistem sayesinde can ve mal kaybı artmadan gerekli aksiyonlar alınmaktadır. Evler, toplu konutlar, siteler, pazar yerleri, stadyumlar, iş merkezleri ve fabrikalar dahil birçok yere Yangın Algılama Sistemleri kurularak güvenli yaşam koşulları sağlanmaktadır.

Yangın Alarm Sistemleri gelişen teknolojik imkanlar sayesinde diğer Güvenlik Sistemleri ile entegre çalışabilmektedir. Yangının varlığını algılayan dedektörlerden panele sinyal iletildiğinde acil anons sistemi otomatik olarak devreye girer. Yangın alarmı ile çalışan Acil Anons Sistemi sayesinde binayı tahliye etmek için sesli uyarı anonsları otomatik olarak yapılır. Böylece, Yangın Alarm Sistemi çok yönlü bir şekilde çalıştırılabilir. Sadece Kastamonu Güvenlik Sistemleriyle sınırlı kalmayıp diğer ilçelerimizde de Yangın Alarm Sistemlerinde de hizmet vermekteyiz.

Yangın Alarm Sistemlerinin Çeşitleri Nelerdir?

  • Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemleri: Bu tip Yangın Alarm Sisteminde merkezi kontrol ünitesi ve yangın algılama üniteleri bölgelere ayrılmıştır. Bir bölgedeki birden fazla dedektör, bir çağrı düğmesiyle bağlanabilir. Genel olarak, kurulan bağlantı sayısı 20 sensör ile sınırlıdır. Bu sensörler ısı, duman dedektörleri ve sıcaklık artış hızı dedektörlerinden oluşur. Konvansiyonel Yangın Alarmında, sinyalin bölge sınırları içerisinde hangi dedektörden geldiği tam olarak belirlenemez. Yalnızca sinyallenen dedektörün bağlı olduğu bölge numarası görüntülenebilir. O yere gidilerek yangının kesin çıkış noktası anlaşılabilir.

 

  • Adresli Yangın Alarm Sistemleri: Bu tip Yangın Alarmı, bölge hatlarına sahip olmamasıyla geleneksel yangın alarm sisteminde farklılık gösterir. Adreslenebilir Yangın Alarmlarında, dedektörler ve diğer dedektörler döngü adı verilen döngü hatlarına bağlanır. Paneldeki kablo tüm dedektör tiplerine bağlıdır. Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemi ile karşılaştırıldığında, adreslenebilir yangın alarmında tek bir döngüye daha fazla algılama elemanı dahil edilebilir. Tek çevrimde 120 sensör kullanıldığı bilinmektedir. Kastamonu Yangın Alarm Sistemleriyle sınırlı kalmayıp yüm ilçelerimizde Yangın Alarm Sistemlerinde de hizmet vermekteyiz.

Yangın Alarm Sistemi kurmak istiyorsanız Kastamonu Güvenlik Sistemleri konusunda uzman kadrosu ile 2006 yılından beri  Güvenlik Sistemleri alanında faaliyet gösteren Kastamonu Bilişim Hizmetleri ‘den yardım alabilirsiniz. Bunun için Kastamonu Güvenlik Sistemleri ekibinden ücretsiz keşif talep edebilir ve En Kaliteli Yangın Alarm Setini uygun fiyatlara alabilirsiniz.