Telefon
WhatsApp
İnstagram

Kastamonu Hırsız Alarm Sistemleri

 • Anasayfa
 • Kastamonu Hırsız Alarm Sistemleri

Kastamonu Hırsız Alarm Sistemleri

Evlerde ve işyerlerinde can ve mal güvenliğini sağlamak için genellikle elektronik güvenlik sistemlerinden destek alınmaktadır. Bu kapsamda geliştirilen Hırsız Alarm Sistemleri, müstakil evler, siteler, apartmanlar, plazalar, işyerleri, alışveriş merkezleri, mağazalar, kuyumcular ve otellerde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Hırsız Güvenlik Sistemleri sayesinde yaşam alanları hırsızlardan, sabotajcılardan veya diğer yabancılardan gelebilecek tehlikelere karşı korunmaktadır. Suç oranının düşürülmesinde ve suçluların caydırılmasında önemli bir role sahip olan Ev Alarm Sistemleri, kamera, ısı, duman ve gaz dedektörlerinin eklenmesiyle daha da zenginleştirilebilir. Hem bireysel hem de kurumsal tüketicilerin kullanımına yönelik tasarlandığı için hayatın birçok alanında hırsız alarm sistemlerine rastlamak mümkündür. Haber alma merkezi ile iletişim halinde olmaları sayesinde ev ve işyeri sahipleri uzakta olsalar bile yaşam alanlarına yönelik her türlü tehdidin anında farkına vararak gerekli müdahalenin yapılmasını sağlayabilir. Haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren alarm bilgi merkezleri ile bireyler kendilerini daha güvende hissedebilir ve acil bir durumda kolluk kuvvetlerine haber verileceği huzur içinde yaşam alanlarında kalmaya devam edebilirler. Yoğun talep nedeniyle Hırsız Alarm Sistem Fiyatları da çeşitli bütçelere hitap edecek şekilde piyasaya sürülmektedir.

Hırsız Alarm Sistemi Nedir?

Hırsız Alarm Sistemi, yaşam alanlarının kapı ve pencerelerine yerleştirilen sensörleri kullanarak hareketin algılanması sonucunda alarma dönüşmeyi mümkün kılan cihazdır. Hırsız Alarm Seti; alarm paneli, gaz, ısı, duman ve su sensörleri, tuş takımı ve Hırsız Alarm Sireni adı verilen parçaların bir kombinasyonundan oluşur.

Hırsız Alarm Sistemini daha işlevsel hale getirmek için kameralar ve PIR dedektörleri dahil edilerek kapsamlı bir Güvenlik Alarm Sisteminin oluşturulduğu sıklıkla görülmektedir. Hem Kablolu hem de Kablosuz Hırsız Alarm Sistemi kurulumu mevcuttur. Kablosuz Ev Alarm Sistemleri kurulumu daha kolay olduğu için daha yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Bilgi merkezi ile entegre edilen hırsız alarm sistemleri sayesinde kullanıcılar 7 gün 24 saat kesintisiz güvenliğe sahiptir. Birçok yaşam alanında karşımıza çıkan Ev Alarm Fiyatları kullanım yerine, tasarım özelliklerine, kapsama alanına ve eklentilere göre farklılık göstermektedir. Sisteme dahil olan sensör ve kamera sayısı arttıkça maliyetin artması olağandır. Sadece Kastamonu Güvenlik Kamera Sistemleriyle sınırlı kalmayıp diğer ilçelerimizde de hizmet vermekteyiz.

Alarm Haber Alma Merkezi Nedir?

Hırsız Alarm Sistemi, sensörler tarafından herhangi bir tehlike algılandığında siren çalarak devreye girer. Sirenler sayesinde hırsız ya da içerideki yabancı mekandan çıkar. Alarm panelinden üretilen sinyaller doğrultusunda Alarm Bilgi Alma Merkezi de aksiyon almaktadır. Haftanın 7 günü 24 saat iletişim personelinin bulunduğu haber merkezlerinde alarm kullanıcısının verdiği iletişim numaraları bulunmaktadır. Bir alarm geçtiğinde öncelikle ilgili kişilerle iletişime geçilerek uyarılar yapılır. Ardından alarmdan alınan acil durum sinyaline göre jandarma, polis, ambulans ve itfaiye gibi güvenlik güçlerinden yardım istenebilir.

Alarm Haber Alma Merkezi sayesinde alarmdan alınan sinyallerle ev ve işyeri sahibi bilgilendirilir. Böylelikle kişi uzakta bile olsa gözü arkada olmadan günlük hayatına devam edebilir. Alarmdan alınan her sinyal ve ayrıca arızalar ve haberleşmeyen durumlar, Alarm İzleme Merkezi yetkilileri tarafından gözetim altında tutulur. İnternet veya Gsm hattı üzerinden iletişimi yapılan Alarm Haber Alma Merkezi Fiyat açısından farklılık gösterebilir.

 

Alarm Haber Alma Merkezinin Özellikleri Nedir?

 • Alarm panelinden alınan sinyallere göre bilgi merkezindeki yetkililer alarm kullanıcılarını arar ve bilgilendirir. Bilgilendirilen kişiler, öncelik sırasına göre önceden düzenlenir.
 • Acil durum sinyali alındığında, yardım için polis, jandarma, ambulans veya itfaiye doğrudan alarmın sahibi ile aranabilir.
 • Haber merkezi alarmı sürekli olarak izler. Alarm kurulmadığında, alarmın bağlantısı kesilir veya bir arıza meydana gelirse, yetkililer tarafından izlenir ve gerekli işlem yapılır.
 • Alarm panelinin donanım ve yazılım açısından güncel tutulması sağlanır. Kullanıcılara, işlevini yitirmiş parçaları değiştirme hizmeti verilir.
 • Alarm Haber Alma Merkezi de internet, GSM ve analog hat üzerinden işleyen bir iletişim ağı kurulabilir.
 • Alarmın ana merkez ile iletişimsizlik durumu sürekli olarak izlenir. Elektrik kesintisi, arıza veya sabotaj gibi nedenlerle iletişimin kesilmesi ihtimaline vurgu yapılarak gerekli incelemeler yapılır.
 • Alarm paneline girilen kullanıcı şifreleri dijital veri tabanına kaydedilir ve saklanır. Söz konusu bilgiler gerekli görüldüğünde veya kullanıcının talebi üzerine hem güvenlik güçlerine hem de alarm sahibine rapor olarak sunulabilir.
 • Kullanıcı alarmı kurmayı unutursa Alarm İzleme Merkezi tarafından uyarılır ve uzaktan kurulur.
 • Alarm uzun süre kurulmadıysa kullanıcılar Alarm İzleme Merkezi tarafından bilgilendirilerek nedeni öğrenilmeye çalışılır. Kastamonu Hırsız Alarm Sistemleriyle sınırlı kalmayıp diğer ilçelerimizde hizmet vermekteyiz.

Kastamonu’da Güvenlik Sistemleri Olarak Hizmet Verdiğimiz İlçeler Nelerdir?

Hırsız Alarm Sistemleri, Kastamonu Güvenlik Sistemleri ‘nin uzman kadrosu tarafından Kastamonu ilinin her noktasına teslim edilmektedir.

Günümüzün en büyük sorunlarından biri yaşam alanlarında can ve mal güvenliğinin tesis edilmesinde karşılaşılan zorluklardır. Devletin aldığı önlemlere ek olarak, evinizin ve iş yerinizin hırsızlık, soygun, sabotaj gibi tehditlere karşı korunmasını birey olarak istiyorsanız mutlaka Hırsız Alarm Sistemine sahip olmalısınız. Bunun için Kamera Güvenlik Sistemleri sektörünün öncüsü Kastamonu Bilişim Hizmetlerin‘den destek alabilirsiniz.

Dilerseniz uzman teknik kadromuzdan ücretsiz keşif hizmeti de alabilirsiniz.